Przygody Napo

Kilka filmów z przygodami Napo w konfrontacji z BHP.

1. Wypadki przy pracy

Wypadki innych przy pracy stanowią doskonałą lekcję pokory, a nie sposób na spędzenie wolnego czasu.

2. Pośliźnięcia i BHP

To co jest do zrobienia latem trzeba zrobić, aby zimą nie nabawić się kłopotów. Napo walczy z lodem.

3. Luźne przewody i BHP

Napo i jego przyjaciele prezentują, do czego może doprowadzić beztroska podczas pracy związana z luźnymi przewodami leżącymi na podłodze.

Licencja Napo

Napo, to taki sympatyczny pracownik, który na swój sposób, stara się sprostać warunkom BHP w pracy. Często przytrafiają się mu różne przygody związane z brakiem właściwego stosowania BHP w pracy, a czasami pokazuje, w jaki sposób określone reguły BHP należy w pracy stosować. Napo i BHP stanowią doskonałą parę, która nie zawsze wiedzie tą samą drogą.

Napo i jego przyjaciele pokazują, w bardzo przyjazny sposób, jak w praktyce stosować szereg zasad BHP i co może grozić w przypadku pomijania norm BHP. Przygody Napo oraz jego przyjaciół, stosowanie przez nich zasad BHP mogą bawić i uczyć. Stanowią doskonałe uzupełnienie każdego szkolenia BHP, doskonale je ilustrując i wnosząc świeży powiew do poważnej tematyki. Podobają się zarówno starszym, doświadczonym pracownikom, jak i młodzieży oraz dzieciom. Co prawda nie ma polskiej wersji językowej przygód Napo, jednak forma i sposób, w jaki filmy z Napo zostały zrealizowane, nie wymagają słów. Sam obraz jest wystarczająco wymowny. Wszystkie filmy zostały zrealizowane w oparciu o konwencję łączącą w sobie doskonałą zabawę z nauką, doskonale bawią i uczą. Przygody Napo i BHP to doskonała para, która w przystępny sposób ukazuje wiele zasad BHP.

Twórcy Napo

Seria filmów z udziałem Napo została opracowana przez konsorcjum filmowe składające się z – HSE (Wielka Brytania), DGUV (Niemcy), INAIL (Włochy), INRS (Francja), SUVA (Szwajcaria) oraz AUVA (Austria), oraz przy wydatnym udziale Komisji Europejskiej. Więcej o napo na stronach http://www.napofilm.net/pl/the-napo-story.

Licencja Napo

Filmy z serii Napo można rozprowadzać na zasadzie licencji udzielonej przez wspomniane konsorcjum z prawem do wykorzystywania ich w materiałach szkoleniowych opracowywanych dla potrzeb BHP. Więcej http://www.napofilm.net/pl/rights-and-permissions.

Warunkiem wykorzystania filmów z Napo i BHP jest zamieszczenie i pozostawienie informacji o twórcach tejże jakże zabawnej i pożytecznej serii filmów animowanych, poświęconych propagowaniu zasad BHP w każdej pracy, stosowaniu zasad BHP w życiu codziennym, szkole i zakładzie pracy. Licencja użytkowania filmów z Napo pozwala na ich wykorzystywanie w pracy z edukacją BHP, na każdym niemalże jej etapie, jednakże bez prawa wyłączności i przy przestrzeganiu zasad, na jakich zostały przez twórców udostępnione.

licencja-napo-i-bhp

Licencja Napo

Brak możliwości komentowania